Select Page

Naujienos

Literatūrinis rusų literatūros klasiko Aleksandro Puškino muziejus, įsikūręs Vilniuje, Markučiuose, pavasarį organizavo XIX Lietuvos moksleivių meninės saviraiškos konkursą  „Mano Aleksandras Puškinas“. Pagrindinė konkurso sąlyga –  įamžinti poeto asmenybę, jo gyvenimo epizodus, kūrinių personažus, taip pat Markučius ar literatūrinį A.Puškino muziejų Vilniuje. Rusų kalbos besimokantis gimnazistas Benas Butkevičius, paragintas mokytojos Liudmilos Augucevičienės, dalyvavo šio konkurso vertimų sekcijoje. Jis pasirinko A.Puškino kūrinio „Pasaka apie popą ir jo berną Baldą“ ištrauką. Šį kartą vertimas turėjo būti neįprastas – versti teko lietuviškai, bet  slengo forma. Beno darbas buvo įvertintas – jis pelnė konkurso laureato diplomą.  Sveikiname Beną Butkevičių ir konkursui jį ruošusias mokytojas L.Augucevičienę ir A.Šeštokienę!