Visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse

Birželio 2d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigas pakvietė prisijunti prie visuotinės atvirų durų dienos tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“.

IC klasės mokinių grupė su klasės vadove Aušra Žemaitaitiene lankėsi Klaipėdos valstybinės kolegijos sveikatos mokslų fakultete. Martyno mama Jurgita Andruškienė sveikatos mokslų fakulteto, burnos priežiūros ir mitybos katedros vedėja suteikė galimybę susipažinti su fakultete siūlomomis studijų programomis: bendrosios praktikos slauga, burnos higiena, kineziterapija, grožio terapija, odontologine priežiūra, socialiniu darbu, dietetika, apsilankyti laboratorijose.

IB klasė vyko į Palangos gintaro muziejų, kur jų laukė pažintis su gido bei archeologo profesija.

ID klasės moksleivius su pedagogo profesija supažindino Valentas Gruzdys, kuris 10 metų mokytojavo Liuksemburgo mokykloje. Mokytojas papasakojo apie mokymąsi ir mokytojo darbą užsienio valstybėje.

IIIE klasės mokinės lankėsi Tradicinės tekstilės Palangos mokymo centre, kuriame darbuojasi dviejų klasės merginų mamos.Centro vadovė Zita Baniulaitytė papasakojo apie tradicinės tekstilės spalvas bei ornamentiką ir regioninių tautinių kostiumų savitumus. Mokinės turėjo progą išbandyti audimo stakles ir įsitikinti, kad audimas yra labai kruopštus ir daug fizinės jėgos reikalaujantis darbas.  Tačiau merginoms labiausiai patiko puoštis tautiniais kostiumais ar jų detalėmis, mokinės sakė, kad mielai dėvėtų kai kuriuos iš rūbų.

IIID klasės gimnazistus susipažinti su policijos darbu pakvietė gimnazisto mama, dirbanti Migracijos tarnyboje.