Karjeros diena Gimnazijoje

Karjeros diena, arba nuo logistikos iki aktorystės

Šiais laikais mokiniai daug laiko skiria mokslams ir kitai veiklai, todėl laiko pagalvoti apie tai, kuo bus ateityje, nelieka. Gyventi juk reikia šia akimirka.  Bet vis dėlto kartais galvoje sušmėžuoja vienas klausimas, kas aš būsiu, kas man sekas ir patinka taip, kad galėčiau tai vadinti gyvenimo prasme ir iš to pragyventi, kaip teisingai pasirinkti specialybę. Tam ir buvo skirti Karjeros dienos (sausio 27d.) renginiai, kuriuos organizavo profesijos patarėja Jūratė Vaišvilė ir socialinė pedagogė Sandra Žutautienė bei mokytojos Meilė Bukytė ir Dalia Rakauskienė. Tą dieną į gimnaziją atvyko daugybė įvairių profesijų atstovų.

Kelią jaunam žmogui ieškant savęs pradėjo verslininkas ir lenktynininkas Jurgis Adomavičius. Jis „mažus verslus“ kurti ėmė būdamas vos 15 metų, panašiai paragino elgtis ir mus. Jurgis sugebėjo savo verslą susieti su pomėgiu. Jis patarė mums „nebijot klysti, bet suklydus nuodugniai išsiaiškinti, kas, kaip ir kodėl nutiko, tam, kad tai nepasikartotų.“

Vėliau kraštovaizdžio architektas Petras Grecevičiaus papasakojo, kaip aplinka daro poveikį žmogui ir jo gyvenimui. Pasak jo, mūsų nuotaika išėjus iš mokyklos labai daug priklauso nuo mokyklos išvaizdos. Jis padėjo suprasti dvasinių dalykų reikšmę aplinkoje, paaiškino kultūros ir pagarbos tradicijoms reikšmę, išmokė atskirti gražų paveiksliuką ar viziją nuo galimos tikrovės bei įvardijo tris kraštovaizdžio architektūros principus – tai stiprybė, nauda ir grožis. P. Grecevičius primygtinai neragino rinktis jo profesijos, o prašė į ateitį žiūrėti realistiškai.

Dalis mokinių lankėsi  Žulkų dirbtuvėse, kur palangiškis menininkas Linas Žulkus papasakojo, koks yra dailidės darbas, kurio jis ėmėsi, nes tai ir šeimos pomėgis. L. Žulkus parodė daugybę savo tėvo dirbinių bei paaiškino, jog šiame darbe svarbiausiais kūrybiškumas, mokėjimas kurti  funkcionalų meną ir išsaugoti autentiškumą. Jei lankysitės Stintų šventėje, pamatysite jo sukurtą milžinišką stintą.

Buvusi gimnazistė aktorė Marija Baranauskaitė, projekto ,,RAUDONOS NOSYS: Gydytojai klounai“ meno vadovė, pristatė savo veiklą ir ragino gimnazistus išbandyti save įvairiose veiklose bei nebijoti „susimauti“. Ji kalbėjo apie džiaugsmą padėti kitiems (projektas „Gydytojai klounai“) ir paneigė mitą, kad „iš meno neišgyvensi“.

Tai tik keletas motyvatorių ir savo veiklos žinovų. Gimnazistai išties galėjo rinktis pagal poreikius ir pomėgius:  gimnazijoje lankėsi teisininkas E.Puškorius, psichologė Julija Venckutė pristatė metodą „Mind to Mind“, vaikinai bendravo su tarptautiniu futbolo teisėju Donatu Rumšu, merginoms apie  kosmetologiją ir aromaterapiją pasakojo Vilma Andriulienė, doc. dr. Andrius Šiaulys skaitė paskaitą „Jūrinė biologija“, karjeros konsultantė Edita Mačiulskė atsakė į dvyliktokų klausimus apie karjeros planavimą.  Norintys lankėsi Palangos miesto savivaldybėje,  Palangos policijos komisariate, Užimtumo tarnybos darbo rinkos paslaugų jaunimui Palangos skyriuje, bendravo su Jaunimo savanoriškos tarnybos atstovais.

Reikšminga, kad į gimnaziją grįžta buvę gimnazistai: pasauliniame „Youtube“ tinkle išpopuliarėjęs Darius Kniūkšta  patarė, kaip pradėti influencerio veiklą ir socialinį verslą. Jis pateikė mokiniams koncentruotą receptą: suvokti, kad gyvenimas nuolat keičiasi, kad klaidos – geriausia pamoka, paragino visur dalyvauti, bendrauti bei nuolat tobulėti. Lektorius Martynas Lapas pristatė grafinio ir interjero dizaino specialybes Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete, odontologė Asta Rakauskaitė pasakojo apie savo profesiją.

Taigi, ką daryti, kad ateityje būtum reikalingas? Kaip išsirinkti tokią profesiją, dėl kurios niekada netektų gailėtis? Bent iš dalies atsakyti į šiuos klausimus padėjo Karjero dienos renginiai. Dalindamiesi mintimis apie tą dieną vykusius susitikimus,  gimnazistai akcentavo ne tiek teorines žinias, kiek praktinius patarimus, kurių jiems pateikė žmonės, manantys, kad gyvenime sėdi savo rogėse.

Lukrecija Gabrėnaitė, Palangos senosios gimnazijos ID klasė

Akimirkos iš Karjeros dienos renginių galerijoje: https://sway.office.com/s1i5uAIxKCjdBtqd?ref=Link