Erasmus+ Palangos senoji gimnazija – Görlitzą Augustum-Annen gimnazija
Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.
Palangos senosios gimnazijos mokiniai išvyko į Erasmus+ programos mainų kelionę į Vokietiją, kur juos svetingai priėmė Augustum-Annen gimnazija. Kelionė nuo pat pradžių tapo tikru atradimų ir augimo keliu, atvėrusiu duris į naujas patirtis, draugystes ir supratimą apie skirtingas kultūras bei mokymosi būdus.
Jau pirmąją viešnagės dieną dalyviai turėjo galimybę iš arti susipažinti su vokiška gimnazija – ne tik pamatyti, kaip atrodo pamokos ir mokyklinė aplinka, bet ir pajusti kultūrinius skirtumus bei panašumus. Vokiško švietimo sistema nustebino savo struktūra – ilgesnės pamokos, daugiau savarankiškumo ir laisvės, kitoks mokytojų ir mokinių bendravimas. Visa tai paskatino jaunimą reflektuoti apie skirtingus mokymosi modelius ir pasisemti naujų idėjų. Pirmoji bendra sportinė veikla – tinklinio rungtynės su vokiečių gimnazistais – tapo puikiu ledlaužiu. Judėjimas, palaikymas, juokas ir bendras azartas suvienijo grupes ir paskatino pirmąsias draugystes. Tą pačią dieną mokiniai pristatė Lietuvą, Palangą ir savo gimnaziją – pasinaudojo proga ne tik supažindinti bendraamžius su savo šalies kultūra, bet ir pasididžiuoti tuo, ką turi namuose.
Kelionės metu dalyviai įsitraukė į įvairias veiklas, skatinusias pažinti aplinką, dirbti komandoje ir lavinti kūrybiškumą. Tyrinėdami Görlitzo senamiestį, mokiniai pasinėrė į legendas ir istoriją – inscenizavo pasakojimus, improvizavo, tobulino viešąjį kalbėjimą bei vaizduotę. Specialiai parengtas informacinis žemėlapis su klausimais pavertė miestą gyvu žaidimu, kuriame reikėjo pasitelkti logiką ir smalsumą. Kelionė neapsiribojo miestais – mokiniai išsiruošė į žygius gamtoje, aplankė Otto fon Bismarko koloną, grožėjosi apylinkių kraštovaizdžiu ir stiprino komandinę dvasią. Fizinė veikla susipynė su pažintiniais momentais – mokiniai aplankė buvusias granito kasyklas ir gilinosi į žmogaus ir gamtos sąveiką istorijos kontekste. Aktyvūs žygiai, sportinės užduotys ir net mini golfo žaidimas ne tik teikė džiaugsmo, bet ir skatino komandinį bendradarbiavimą bei vikrumą. O dienos pabaigos dažnai tapdavo dar viena kultūrine patirtimi – ragauti tradiciniai vokiški mieliniai pyragai paliko skanų ir jaukų įspūdį, stiprindami ryšį su vietine virtuve ir bendravimo šiluma. Atsisveikinimas su šeimomis, kūrybiniai projektai ir simboliniai akordai užbaigė šią nuostabią savaitę. Dalyviai kartu kūrė Canva kalendorių – vizualų atminimą apie bendrus išgyvenimus, ir meninį projektą – žvaigždę, kuri tapo bendros patirties simboliu. Ji atspindi tai, ką ši kelionė suteikė: žinias, draugystę, šviesą ir bendrystę.
Kelionės metu pasiekti tikslai:
Mokiniai drąsiai žengė iš savo komforto zonos ir įsitraukė į tarpkultūrines veiklas. Užmezgė pirmuosius ryšius su vokiečių mokiniais, stiprino draugystes per sportą ir kūrybą. Susipažino su vokiška švietimo sistema ir atrado naujų požiūrių į mokymąsi. Sėkmingai atstovavo savo gimnaziją, miestą ir šalį – tapo kultūros ambasadoriais. Lavino viešojo kalbėjimo, komandinio darbo, kūrybiškumo ir loginio mąstymo įgūdžius. Praturtino savo kalbinius gebėjimus kasdienėje bendravimo praktikoje. Patyrė gamtos, miesto ir kulinarinį Vokietijos skonį.
Erasmus+ kelionė į Görlitzą tapo daugiau nei tarptautiniu mainų projektu – tai buvo gyvas, įkvepiantis nuotykis, kuris paskatino augimą, smalsumą ir atvėrė jaunimui platesnį pasaulio supratimą