Select Page

Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiai

Šiaurės šalių literatūros savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra.

Šių metų literatūros savaitė vyks lapkričio 9 – 13 dienomis.

Tamsiausiu metų laiku uždegsime žvakes ir skaitysime. Tai yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Pirmadienis yra didžioji skaitymų diena. Tuo pačiu metu įvairiomis kalbomis Šiaurės ir Baltijos šalyse daugiau kaip 2000 vietų skaitysime ištraukas iš Šiaurės šalių autorių knygų.

Paruošėme pristatymą apie pasirinktą autorių. Pristatyme rasite ir nuorodą į ištrauką skaitymams.

Šiaurės šalių literatūros savaitė 2020(.pdf)

Linkime malonių įspūdžių skaitant ir pažįstant pasaulį!

 

Bibliotekininkės Aurelija ir Jūratė

 

 

Lapkričio 9 dieną virtualus susitikimas su islandų rašytoja Auður Ava Ólafsdóttir

Šiais neramiais, iššūkių ir apribojimų kupinais laikais rasti akimirką ramybės sau, laiko mėgstamai knygai yra kaip niekad svarbu. Šiemet mūsų susibūrimai bus kuklesni, daugiau laiko leisime jaukioje namų aplinkoje, saugosime save ir vieni kitus.

Šalia ar vietoje tradicinių „Sutemų valandos” skaitymų kviečiame lapkričio tamsą praskaidrinti klausantis pokalbio su didelio skaitytojų susidomėjimo sulaukusio romano „Randai” autore, garsia islandų rašytoja Auður Ava Ólafsdóttir.

Pokalbis su rašytoja bus transliuojamas internetu lapkričio 9 d. pirmadienį, nuo 18.30 val.

Tiksli nuoroda į transliacijos puslapį bus paskelbta https://www.facebook.com/events/367929814262811 

Informacija apie renginį: https://www.norden.lt/events/susitikimas-su-islandu-rasytoja-audur-ava-olafsdottir-ir-pokalbis-apie-jos-romana-randai/

Gražios skaitymų savaitės. Būkite sveiki!

 

 

2019 metai

Lapkričio 11-17 dienomis Gimnazijos biblioteka organizavo renginius, skirtus Šiaurės šalių literatūros savaitei.

11 dieną, 9.00 valandą mažojoje aktų salėje vyko Didžioji skaitymų diena, kurios metu mokiniai skaitė ištrauką iš J. Gaardner romano „Sofijos pasaulis“.

Nuo 12 dienos bibliotekoje veikia spaudinių ir dokumentų paroda, skirta norvegų rašytojui Jostein Gaardner (Rašytojas Josteinas Gaarderis pptx ) bei danų ir švedų rašytojams.

Maloniai kviečiame apsilankyti parodoje ir susipažinti su Šiaurės šalių literatūra.