Select Page

Naujienos

Penktadienį, gruodžio 10 dieną, vyko ID klasės mokinių parengta atvira pilietiškumo pamoka, skirta Tarptautinei žmogaus teisių dienai. Jos metu buvo rodomi filmukai apie žmogaus teises, Europos Parlamento darbą. Šios klasės mokiniai paruošė vaizdinius pranešimus apie A.Sacharovo premiją ir jos istoriją. Juos pristatė Karolis Račkauskas (ID), Paulina Sumaryuk (ID) ir Domas Užkuraitis (IIB). Pamokos dalyviai, I-II klasių mokiniai, sužinojo, kad premija pavadinta disidento Andrejaus Sacharovo vardu, kuris buvo civilinių teisių ir reformų Sovietų Sąjungoje šalininkas. Ji įkurta 1988-aisiais ir kiekvienais metais įteikiama įvairiems žmonėms iš viso pasaulio, kovojantiems už minties laisvę ir demokratiją. Taip pat ID klasės parengtoje pamokoje buvo trumpai papasakota apie Aleksejų Navalną, Rusijos opozicijos lyderį, kuriam A.Sacharovo premija buvo įteikta šių metų gruodžio 15 dieną. Premijos laureatas priimti apdovanojimo ir pasakyti kalbos pats negalėjo, nes yra įkalintas, dėl to premiją atsiėmė jo dukra Darija Navalnaja ir  bendražygis Leonidas Volkovas. Atviros pilietiškumo pamokos pabaigoje jos dalyviai žaidė ID klasės parengtą linksmą „Kahoot!” žaidimą, kuris padėjo pasitikrinti, ko išmoko šioje pamokoje, kurią mokiniams padėjo paruošti istorijos mokytojas metodininkas Audrius Stonkus.

Mila Skuodaitė ir Ilzė Galdikaitė, IC klasė