Select Page

Naujienos

Atsakymo į šį klausimą lapkričio 27 dieną ieškojo mokiniai, nuotoliniu būdu vykusioje Lietuvos jaunųjų astronomų  viktorinoje „Po žvaigždėtu dangum 2021“, kurią organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Dalyviai  buvo suskirstyti į 12 komandų, kurias sudarė ne daugiau kaip po penkis įvairių klasių ir skirtingų mokyklų mokinius. Viktorinoje dalyvavo mokiniai iš Jonavos, Molėtų, Palangos, Rietavo, Šiaulių, Utenos, Vilniaus miestų.

Komandos atliko užduotis, kurioms reikėjo ne tik astronomijos, fizikos ir matematikos žinių, bet ir kūrybiškumo, loginio mąstymo, o kartais gelbėjo ir intuicija. Užduotys buvo pačios įvairiausios: atpažinti kosminius objektus, kurie siejasi su gyvūnų pavadinimais, spręsti astronominius uždavinius, įvardinti teleskopo dalis, apskaičiuoti kosminės stoties skridimo greitį, nustatyti saulės aukštį virš horizonto per saulėgrąžą, išvardinti kuo daugiau dangaus kūnų, susigaudyti žvaigždynuose, išmanyti planetų judėjimą ir daug kitų teorinių ir praktinių užduočių. Renginyje  puikiai pasirodė mūsų gimnazijos mokiniai. Antroji vieta atiteko IIIC klasės mokiniui Žygimantui Krušai ir jo komandos nariams, o trečioji vieta – IID klasės gimnazistei Aistei  Jukniūtei bei jos komandai. Mūsų gimnazistams įteikti II ir III laipsnio diplomai, medaliai ir atminimo dovanos.

Marina Stonienė, fizikos mokytoja metodininkė