Select Page

Naujienos

Netrukus minėsime svarbią sukaktį – atkurta nepriklausoma Lietuva kovo 11 dieną švęs trisdešimtmetį. Jaunosios kartos žmonėms trys dešimtmečiai – neapsakomai ilgas laikas. Apie 1990-ųjų įvykius jie mokosi iš knygų, dokumentinių filmų, tėvų, senelių pasakojimų. Ar galite įsivaizduoti, kad sovietmečiu lietuviai nematė Holivudo filmų, radijas negrojo vakarietiškos muzikos, žmonės neturėjo galimybės keliauti, jau nekalbant apie tai, kad žmonės buvo suimami ir įkalinami už tai, kad nepritarė sovietų valdžiai.  Bet taip buvo iki tol, kol Lietuva vėl tapo nepriklausoma laisva šalimi. Dabar gyvename kitaip. Kokios vertybės svarbios šių dienų jaunimui? Džiugu, kad jie supranta, jog mūsų šalies vertybės, tokios kaip demokratija, laisvė, orumas, teisingumas leidžia mums mėgautis tais paprastais kasdieniais dalykais, apie kuriuos dažnai net nesusimąstome. Mūsų gimnazistai pastarąjį mėnesį daug dėmesio skyrė vertybėms ir paraginti Erasmus projekto mokytojų, sukūrė filmukus apie tai, kas jiems svarbu, kokiomis vertybėmis jie vadovaujasi savo gyvenime. Iš kelių dešimčių filmukų komisija atrinko kūrybiškiausius, linksmiausius ir informatyviausius, kuriuos galėjo pamatyti gimnazijos mokytojai ir mokiniai. Džiaugiamės, kad mūsų gimnazistai tokie drąsūs, darbštūs ir kūrybingi. Šis konkursas – tai sausio mėnesį Erasmus projekto mokytojų pradėtų veiklų apie vertybes tęsinys.

Erasmus projekto koordinatorė Audra Kaklienė