Select Page

Naujienos

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG). Jos tikslas – apsaugoti bendraamžius nuo alkoholio bei kitų svaigalų, skatinti bendrauti, suprasti save ir kitus. Stovykloje dalyvavo 14-18 metų moksleiviai iš įvairių Lietuvos miestų, tarp jų ir vienas devyniolikmetis latvis, kuris palaiko ryšį su keliais SG vadovais. Šiais metais projektas kiekvienam komandos nariui – ypatingas. Vyresnioji koordinatorė mokytoja Toma Mackevičienė teigia, jog oficialiai tai pati pirmoji „Sniego gniūžtė“, kurią  jie, kaip Palangos skyrius, organizavo. Nors ir anksčiau gimnazistai buvo surengę vieną stovyklą, ši nebuvo akredituota, nes ji buvo organizuota kartu su vydmantiškiais, kurie suteikė didžiulę paramą pradedantiesiems.

Šiemetinė renginio tema „Skrydis“ – tai įvairiausios pasaulio šalys, jų kultūra. Pagrindinis temos akcentas bei viena svarbiausių vadovų užduočių – klasės papuošimas pagal burtų keliu ištrauktą valstybę. Atvykusieji dalyviai buvo suskirstyti į nedideles atskiras grupeles, kurių gidais tapo joms paskirti vadovai – Palangos gimnazistai. Penktadienio vakarą dalyviai privalėjo susipažinti su „Sniego gniūžtės“ taisyklėmis. Vėliau jaunimas pažino vienas kitą artimiau bei sukūrė trumpą gautos šalies pristatymą. Šeštadienis – pati aktyviausia diena. Jos metu vyko įvairūs bendri užsiėmimai: fizinės rungtys, filmų peržiūros, dainų bei kitokio pobūdžio olimpiados, kuriose dalyvių grupelės rungėsi viena prieš kitą dėl prizų, o už papildomus taškus teko net paįvairinti užduočių srautą. Reginio metu gimnazijoje svečiavosi daugeliui žinomas renginių vedėjas, buvęs gimnazistas Tautvydas Lubys, kuris dalijosi patirtimi: pasakojo apie savo gyvenimą, patirtį savanoriaujant ir tokios veiklos naudą jaunam žmogui.

Ne tik linksmintis susirinko jauni žmonės, svarbiausia stovyklos dalis – prevencinė programa. Stovyklautojai dalyvavo vadovų paruoštuose seminaruose, kuriuose gvildeno savižudybių problemą bei priklausomybės nuo alkoholio, kofeino ir psichotropinių medžiagų bei jų žalos organizmui temas. Tai rado atgarsį – dalindamiesi įspūdžiais stovyklos dalyviai džiaugiasi suvokę, kad tie, kurie turi panašių problemų, pasijautė esantys ne vieni, susirado naujų draugų. Paskutinį vakarą, pramintą žvakių vakaru, susibūrė visi dalyvavusieji bei žvakių šviesoje aptarė patirtus stovykloje įspūdžius, diskutavo bendraamžiams aktualiais klausimais ir jaukiai praleido laiką. Todėl sekmadienį atsisveikinti nebuvo lengva. Stovykla uždaryta atsisveikinimo pasirodymais. Kaip teigia stovyklos dalyviai ir vadovai, tokia veikla neabejotinai ragina kiekvieną iš mūsų priimti teisingus sprendimus, bendradarbiauti, labiau  pasitikėti savo jėgomis, o svarbiausia, sugebėti linksmintis be svaigalų. Verta paminėti, jog po tokių renginių atsiranda vis daugiau naujų žmonių, norinčių prisijungti prie „Sniego gniūžtės“ komandos. Tapti SG branduolio nariu tampa prestižo reikalu. Kaip pasakoja gimnazijos ,,Sniego gniūžtės“ vadovė Toma Mackevičienė, dar prieš šį renginį 22 gimnazistai buvo išreiškę norą tapti naujais stovyklos vadovais – po anketų, pokalbių ir bandomosios veiklos atrinkta 11 naujų narių, kuriuos ,,senieji“ palaipsniui įtraukia į veiklą. Tai pateisina ,,Sniego gniūžtės“ principą: nuo vieno, dviejų, trijų bendraminčių iki viso būrio panašų gyvenimo būdą propaguojančių jaunų žmonių. Toma Mackevičienė didžiuojasi savo komandos nariais, kurie, anot jos, per tuos metus užaugo kaip asmenybės, nebijo prisiimti atsakomybės ir geba ant savo pečių laikyti respublikinio renginio, į kurį šį kartą susirinko apie 110 dalyvių, naštą. Tai rodo, jog juodas vadovų bei SG kolektyvo darbas ir įdedamos pastangos nenueina veltui, o tik dar labiau skatina jaunus žmones neužstrigti komforto zonoje, komunikuoti, labiau save pažinti bei veikti realistiškoje aplinkoje.

Judita Baranauskaitė, Senosios gimnzijos IIIB klasė