Select Page

Naujienos

Spalio 15 dieną Plungės ,,Ryto” pagrindinėje mokykloje vyko respublikinis vaikų ir jaunimo alternatyvios mados konkursas – šventė ,,Mados blykstė 2019”. Renginyje buvo parodytos net 32 kolekcijos iš įvairių Lietuvos miestų, be to, pristatytas ir Vilniaus dailės akademijos studentų darbas. Tarp jų – mūsų mokyklos abiturientės Ugnės Sadauskaitės alternatyvios mados kolekcija ,,Gysla”, kuri, anot autorės, vaizduoja šių dienų žmogaus gyvenimą apraizgiusias technologijas bei elektroninių prietaisų ,,įaugimą” į kraują.  Vadovė Daiva Stonkuvienė, teigia, kad kolekcija taikliai režisūriškai papildė šventę, nes scenoje praktiškai dominavo moteriškumas, o ,,vyriška‘‘ Ugnės kolekcija išsiskyrė iš kitų ir labai įsiminė žiūrovams. Iš visų pasirodžiusių avangardinės mados kūrėjų  Ugnės ir kolektyvo (Justės Jankauskaitės, Emilijos Liutikaitės, Lauritos Vagener, Giedrės Šarkaitės) darbas  paliko didžiausią įspūdį, todėl jiems buvo skirta  I vieta. Po konkurso mokytoja pasitiko savo gimnazistus džiaugdamasi, kad jai garbė turėti tokius kūrybingus ir šaunius mokinius. Vadovė vertina ne tiek pelnytą vietą, kiek įgautą patirtį ir savęs išbandymą, galimybę pamatyti, kaip kolekcija atrodo mažesnėje erdvėje.  D. Stonkuvienė pasakoja, kad prieš 30 metų tokiame renginyje šioje Plungės mokykloje ji dalyvavo kaip svečias, nuo ,,Mados blykstės“ prasidėjo jos organizuojami avangardinės mados renginiai ir jos mokinių kūrybinė veikla.  Apibendrindama ir konkursą, ir visą savo mokinių kūrybą, mokytoja teigia, kad tai turi begalinę įtaką asmenybės brandai, bet kuris – kuriantis, patariantis, stebintis ar kolekciją demonstruojantis – įgauna vertingos patirties. Pavasarį gimnazistų – alternatyvios mados kūrėjų –  laukia  Birštonas, kur vyks kita jaunųjų kūrėjų šventė. Linkime didžiausios sėkmės!

 Judita Baranauskaitė,  IIIB klasė