Select Page

Naujienos

Lapkričio 11-17 dienomis visose Šiaurės ir Baltijos šalyse vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Tam skirta visa savaitė. Pagrindinė jos mintis – atšalus orams atsiversti knygą ir šiek tiek pailsėti. Šį rudenį jau 3 metus iš eilės šie skaitymai vyko gimnazijoje. Renginys pats tiesiog neįvyko, dėl to pasistengė bibliotekos vedėja Aurelija Jazbutienė, bibliotekininkė Jūratė Vaišvilė ir lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Šakinienė. Kadangi asociacija „NORDEN“ švenčia 100 metų jubiliejų,  ypatinga šiemet ir skaitymų tema – šventės. Gimnazistai turėjo galimybę nusikelti į filosofinę ir šiek tiek siurealistišką šventę, kurią sukūrė norvegų rašytojas Josteinas Gaarderis knygoje „Sofijos pasaulis“. Renginys prasidėjo trumpa įžanga apie Šiaurės šalių literatūros savaitę ir jos reikšmę. Vėliau pamatėme filmuotą originalo kalba skaitomos ištraukos ekranizaciją, kuri padėjo suvokti žiūrovams, kas, kur ir kaip vyksta, ir išgirsti, kaip kūrinys skambėtų gimtąja kalba. Tada grupelė I klasių mokinių skaitė trumpą, bet įdomią ištrauką ,,Pokylis sode“ – iš tiesų, atsivertėme knygą ir šiek tiek susikaupėme, pamąstėme ir pailsėjome. Pabaigoje renginio organizatorės papasakojo apie knygą parašiusį autorių, apie kurį bibliotekoje yra parengta puiki paroda. Vieni skaitymų dalyviai mano, kad  J.Gaarderio knygos ištrauka turi išties gilią filosofinę prasmę, kiti sako sužinoję daug naujų ir sudėtingų žodžių bei panorę patys perskaityti knygą. Taigi, visus, kurie dar nebuvo, kviečiame į biblioteką apžiūrėti parodos arba pasiimti skaitymui knygą ,,Sofijos pasaulis“.

Lukrecija Gabrėnaitė, Palangos senosios gimnazijos ID klasė