Select Page

Naujienos

Sveikiname gimnazistų komandą:  Saulę Janavičiūtę, Renaldą Narbutą, Titą Neimontą, Žygimantą Krušą bei komandą ruošusią matematikos mokytoją  metodininkę Vijutę Mickuvienę!  Mokiniai spalio 29 d. Kretingos viešojoje įstaigoje Pranciškonų gimnazijoje vykusioje tradicinėje komandinėje jaunųjų matematikų olimpiadoje profesoriaus Vytauto Liutiko prizui laimėti rungėsi su pajėgiausiais regiono matematikais (dalyvavo 14 komandų) ir laimėjo III vietą 9-10 (I-II) klasių grupėje. Jie buvo apdovanoti Šiaulių universiteto vardiniais diplomais. Šioje amžiaus grupėje nugalėtojais tapo Klaipėdos Licėjaus komanda. Antrąją vietą iškovojo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos ir Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro komanda. Šiais metais olimpiada kartu su Šiaulių universitetu buvo organizuojama 18-ą kartą. Jaunieji matematikai, atvykę iš Klaipėdos, Palangos miestų, Šilutės, Kretingos, Klaipėdos rajonų, komandinio darbo principu sprendė uždavinius ir rungėsi dviejose amžiaus grupėse: 9-10 (I-II) klasių bei gimnazijos III-IV klasių komandų grupėse. Komanda, kuri savo amžiaus grupėje laimi I vietą, išsiveža į savo mokyklą pereinamąjį prizą – tautodailininkų išdrožtą pelėdą.  Kol mokiniai sprendė užduotis, mokytojai dalyvavo paskaitoje „Streso įveika mokytojo darbe ir asmeniniame gyvenime“, kurią skaitė Eglė Deksnienė, Sonata Vizgaudienė, švietimo centro pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus psichologės. O mokiniai pasibaigus olimpiadai dalyvavo Šiaulių universiteto docento Vaidoto Kanišausko paskaitoje „Esminiai atradimai matematikos istorijoje“.