Select Page

Naujienos

Paskutinį šių metų spalio penktadienio rytą visos penkios Palangos senosios gimnazijos pirmokų klasės išvažiavo į Lietuvos sostinę Vilnių. Atvykę aplankėme Valstybės pažinimo centrą, kur lydimi gido, padedant išmaniosioms technologijoms, galėjome įvertinti, kaip  per pastarąjį šimtmetį keitėsi mūsų valstybė, susipažinome su ekspozicijose perteikiamais demokratinės valstybės veikimo principais, o naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais savarankiškai gilinomės į mus dominančias temas. Vėliau mūsų laukė Vilniaus miesto šokio teatras ,,Low Air‘‘ – čia žiūrėjome šiuolaikinį vizualaus šokio spektaklį ,,Žaidimas baigtas. Tai novatoriškas spektaklis, apjungiantis šokio ir vizualaus meno (dailės) sritis. Buvome nukelti į konkrečias, su sapnais susijusias,  situacijas, kuriose dominuojanti tema buvo santykiai – tiek su kitais žmonėmis, tiek ir su pačiu savimi. Spektaklyje daug simbolių ir kodų, kuriuos kartu su kūrybine komanda bandėme iššifruoti- po pasirodymo turėjome unikalią galimybę pabendrauti su atlikėjais. Moderniame šokyje atsispindėjomintis, koks vingiuotas yra žmogaus gyvenimo kelias. Kaip supratome, „Žaidimas baigtas” kūrėjai imasi sapnų ir analizuoja, kaip juos galima būtų paaiškinti realiame gyvenime.  Koks Vilnius be senamiesčio? Todėl po spektaklio grožėjomės įspūdingu naktiniu Vilniumi, vaikštinėjome po senamiestį. Nubudę anksti ryte vėl turėjom laisvo laiko, taigi visi galėjome stebėti judrų didmiesčio gyvenimą pačioje miesto širdyje – Vilniaus senamiestyje. Šeštadienio popietę laukė svarbiausias kelionės akcentas – Lietuvos Respublikos Prezidentūra. Vaikštinėjome po Prezidentūrą, lankėme sales, kuriose vyko ir vyksta valstybei svarbūs renginiai, pasirašomi išskirtiniai dokumentai. Salėse  mus lydėjo klasicizmo epochos stilius. Po šios ekskursijos visi sėdome į autobusą ir pavargę, bet kupini įspūdžių išvažiavome namo. Vilnius, senamiestis, šokis, pokalbiai su draugais dar ilgai sukosi mūsų mintyse. Už kelionę dėkojame mokytojams Rimai Dargienei, Vijai Mickuvienei, Daliai Rakauskienei, Ingridai Želnienei ir Vitalijui Kirilov.

Raminta Kairytė, IC klasė