Select Page

Naujienos

Teigiama, kad norėdami numatyti Europos ateitį, turime žinoti jos praeitį. Spalio 1d. Palangos senosios gimnazijos moksleiviams teko neeilinė galimybė sužinoti plačiau apie Europos Sąjungą. Vieningos Europos idėjos atsiradimas, jos raida istoriniame kontekste, šių dienų realybė, problemos ir ateities prognozės – tai pagrindiniai paskaitos, kurią skaitė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, aspektai. Paskaita „Naujasis Europos amžius“ sudomino daugumą Palangos senosios gimnazijos vyresniųjų klasių mokinių ir entuziastingus jaunesnius gimnazistus. Atsakymus į  klausimus, ką reiškia būti europiečiu, ką ES suteikia savo narėms, išgirdo ir mokytojai. Nors tai buvo pirmas Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo susitikimas su mūsų gimnazijos bendruomene, tačiau jis buvo daug girdėjęs apie Palangos senąją gimnaziją iš buvusių ir esamų jos mokinių. Vienas iš jų, Dovydas Žemaitaitis, dalyvavęs vykdant projektą „Mokiniai vyriausybėje“,  atvyko pasisveikinti su Arnoldu Pranckevičiumi. Svečias įsitikinęs, kad mūsų mokykloje yra daug talentingų jaunų žmonių, kurie mielai prisidės prie vieningos Europos plėtros. Paskaita buvo nuostabi visos dvejų metų projekto (Erasmus+ „Demokratiniai veiksmai valdo Europą“) patirties santrauka, puiki galimybė visiems mokiniams ir mokytojams pasitikrinti  savo žinias apie ES, nes demokratijai reikalingas visą gyvenimą trunkantis švietimas, dėmesys ir mokymasis. Dėkojame A. Pranckevičiui už informatyvią ir naudingą paskaitą.