Select Page

Naujienos

Esame Palangos senosios gimnazijos jaunųjų tyrėjų komanda – Karolina Razmaitė, Deimina Baliūnaitė ir Stasys Jonkus. Šiais metais pirmą kartą dalyvavome STEAM gamtos mokslų konkurse. Vertinimo komisijai pateikėme mokslinį darbą, kurio metu tyrėme, kokią įtaką dafnijų (vėžiagyvių) širdies ritmui daro elektroninių cigarečių nikotinas. Birželio 4 dieną Vilniuje, apdovanojant laureatus, paskelbta, kad laimėjome pirmąją vietą ir edukacinę kelionę į Berlyną! Buvo itin sunku patikėti, emocijos ėmė viršų, ašaros riedėjo savaime ne tik mums, bet ir mokytojoms Daivai Urbštienei ir Aušrai Žemaitaitienei.

Kiek daugiau nei po mėnesio, liepos 15 dieną, išvykome į Vokietiją. Įveikę 16-os valandų kelią,  pasiekėme Berlyną. Pirmąją dieną didžiąją laiko dalį skyrėme rytinei Vokietijos sostinės daliai. Aplankėme kone visas žymiausias rytų Berlyno vietas – televizijos bokštą, Berlyno katedrą, Humboldtų universitetą, Brandenburgo vartus, Aleksandro aikštę, Berlyno sienos likučius, Marijos bažnyčią, Potsdamo aikštę, grožėjomės net pačiu Reichstagu. Vakarop atvykome į vakarų Berlyno traukos objektą – Kurfiurstendamo prospektą, matėme ir garsiąją, karo metais apgriautą kaizerio Vilhelmo bažnyčią. Lankėme didžiausią technikos muziejų Europoje – Deutsches Technikmuseum Berlin. Ten buvo visko : fizikos dėsnių eksponatų, lėktuvų, senovinių mašinų – ten savo vietą randa tiek maži, tiek dideli.

Antrąją dieną Vokietijoje lankėmės gamtos istorijos muziejuje. Kvapą gniaužiantys vaizdai lydėjo visos ekskursijos metu. Spėjome išvysti ir milžiniškus dinozaurų griaučius, ir mažiausius mūsų Žemės organizmus. Laisvu metu nupėdinome iki netoliese esančios Charité – Universitätsmedizin Berlin universitetinės ligoninės, kuri priklauso Humboldtų ir Freie Universität Berlin universitetams. Po pietų išvažiavome į Potsdamą. Ten grožėjomės Sansusi ir Cecilenhofo rūmais, šv. Nikalojaus bažnyčia, mažaisiais Brandenburgo vartais. Kruopščios architektūros detalės mums kėlė didžiausią susižavėjimą.      Kelionės metu išsipildė daug svajonių, geriau pažinome vienas kitą, patys sau įrodėme, kad mokslas – didelė išmintis. Dėkojame nuostabioms mokytojoms, kurios ne tik  buvo šalia visos kelionės metu, bet ir visada mus skatino tobulėti, nepasiduoti ir siekti užsibrėžtų tikslų bet kokia kaina!

Karolina Razmaitė IIID