Select Page

Naujienos

Birželio 6-10 dienomis 43 gimnazistų grupė, vadovaujama mokytojos Tomos Mackevičienės,  išbandė jėgas kelionėje į Tatrus Slovakijoje. Iš pradžių jie atvyko į Tatranska Lomnica kalnų kurortą. Vėliau laukė aklimatizacinis žygis. Keltuvu kėlėsi iki Skalnate pleso ežero (1751 m). Toliau puikiai sutvarkyta trasa grožėdamiesi vaizdu į atsiveriančius tolius keliavo  iki Zamkovskio trobelės. Tai viena iš dažniausiai lankomų trobelių Aukštuosiuose Tatruose. Ji pastatyta 1943 m. Nuo Zamkovskio trobelės takas vedė į Stary Smokovec  kalnų kurortą.  Kitą dieną laukė naujas išbandymas – gimnazistai vyko  į Žemųjų Tatrų nacionalinį  parką „Slovenskij Raj“. Toliau žygis Žemųjų Tatrų nacionalinio parko upės kanjonu –  mokinių laukė  Įspūdingi vaizdai, uolos, olos, išvartyti medžiai, upės kanjono vingiai, šaltinių vanduo, grandinės, laipteliai, kabantys tiltai. O vakare – poilsis vandens atrakcionų parke Aqva City. Trečią dieną  – žygis iki ežero Zelionoe Pleso (1551 m.) Jo metu  aplankyta  vieną seniausių ir gražiausių kalnų trobelių  Aukštuosiuose Tatruose. Po pietų  pabūvota  stalaktitų-stalagmitų urvuose Bialianska Jaskynia. Ši  kelionė – tai puikus būdas išbandyti save. Kaip pasakojo mokiniai, pasibaigus jai, vieni suprato, kad turi daugiau jėgų ir pasitikėjimo savimi, negu manė anksčiau, kiti – įsitikino, kad pervertino savo jėgas, todėl mano labiau pažinę save. Tačiau ir vieni, ir kiti labai didžiavosi  įveikę sudėtingas kliūtis. Anot vadovės T.Mackevičienės, ši išvyka tai ir galimybė išbandyti bei dar labiau susiprinti draugystę, pamatyti savo draugus, kuriuos jau ilgai pažįsti,  kitoje aplinkoje.