Select Page

Naujienos

Birželio 5 dieną Gimnaziją pasiekė džiugi žinia – STEAM mokslų konkurse ,,Mūsų eksperimentas“ gimnazistų komanda (IID klasės mokiniai Karolina Razmaitė, Deimina Baliūnaitė ir Stasys Jonkus) pelnė I vietą ir edukacinę kelionę į Berlyną! Jaunieji mokslininkai išsikėlė tikslą – ištirti, kaip elektroninių cigarečių nikotinas paveiks dafnijų širdies ritmą, turėdami  hipotezę, kad elektroninių cigarečių nikotinas jį pagreitins.  Dafnijos – tai smulkūs šokinėjantys gėlųjų vandenų vėžiagyvių klasės planktoniniai gyvūnai, dėl savo šokinėjančio judėjimo būdo dar vadinami vandens blusomis. Mokiniai Gimnazijoje įrengtoje modernioje biotechnologijų laboratorijoje fiksavo vėžiagyvių širdies ritmą jiems įprastomis sąlygomis, apiplovus nikotino tirpalu,  po apiplovimo vandeniu iš jų auginimo vietos ir apskaičiavo širdies dūžių skaičių per minutę. Tyrimas buvo atliktas su 50 dafnijų. Gimnazistai padarė išvadą, kad vidutinis pradinis širdies plakimo dažnis buvo 256 dūžiai per minutę, o po apiplovimo nikotinu širdies plakimo dažnis padidėjo iki 382 dūžių per minutę, t.y. 49%. Vadinasi, hipotezė pasitvirtino. Kaip teigė tyrimo dalyviai ir joms vadovavusios mokytojos Daiva Urbštienė ir Aušra Žemaitaitienė, galima daryti ir gilesnes išvadas: elektroninės cigaretės neigiamai veikia ir žmogaus organizmą, o visuomenėje paskleista žinia, kad jos mažiau kenksmingos, yra tik mitas, nes tikrasis jų poveikis dar neištirtas. Gimnazistai šiame konkurse dalyvauja jau ne pirmi metai ir ne pirmą kartą džiugina puikiais rezultatais.

Gimnazijos informacija

Dafnijos – smulkūs šokinėjantys gėlųjų vandenų vėžiagyvių klasės planktoniniai gyvūnai, priklausantys šakotaūsių būriui. Dar, dėl savo šokinėjančio judėjimo būdo, vadinamos vandens blusomis