Select Page

Naujienos

Palangos senosios gimnazijos mokytojai bei mokiniai vykdė integruotą projektą pavadinimu ,,Atradimo džiaugsmas iš molio, arba kaip beminkysi, vis tiek gražiai gausis”. Kaip teigė projekto vadovė Audronė Domarkienė, buvo iškeltas tikslas – susipažinti su molio ir glazūros savybėmis džiūvimo ir degimo metu, nustatyti molio susitraukimo koeficientą. Įgyvendinant šią idėją dalyvavo IB ir IIIB klasės mokiniai, kuriems prireikė matematikos, chemijos ir informacinių technologijų pedagogų pagalbos. (dalyvavo mokytojos A. Knietienė, A. Domarkienė, A. Pantelejeva, V. Mickuvienė ir A.Žemaitaitienė) Į pagalbą mokytojai ir mokiniai pasikvietė ir Stasio Vainiūno muzikos mokyklos mokytoją, keramikę Inetą Šypalę. Šio projekto metu mokiniai lipdė įvairias figūras iš molio, jas džiovino, dažė, glazūravo, vėliau remdamiesi matematikos, chemijos bei informacinių technologijų žiniomis stebėjo molio savybes  ir  kaip, atliekant darbą, pasikeitė figūrų matmenys. Projekto dalyviai taip apibendrina savo veiklą: ,,Patyrėme daug džiugių emocijų lipdydami ir dekoruodami  savo daiktadėžes, nustatėme, kad ritinio formos daiktadėžės molio susitraukimo koeficientas yra k = 1,13, o kubo  formos –  k = 1,12 . Pradinis ir galutinis molio masių santykis yra 1,4, o degdamas molis neteko 30% savo svorio.“ Šis integruotas projektas ne tik paskatino panaudoti tai, kas išmokta pamokose, bet ir atskleidė praktišką  mokslo pusę bei suteikė galimybę realizuoti kūrybines idėjas. Organizatoriai ir dalyviai kviečia jungtis prie projekto kitais mokslo metais.