Select Page

Naujienos

Varėnoje vyko jau šeštasis nacionalinis dainų festivalis „Dainos iš tremties“. Pirmasis festivalis vyko Vilniuje, o nuo 2015 metų kasmet vyksta Varėnoje. Per penkerius metus renginyje dalyvavo 79 Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklos. Renginys tradiciškai vyksta kovo mėnesį, kai Lietuvoje minima 1949 metų kovo 25–28 dienomis vykusi trėmimų operacija „Bangų mūša“. Šiemet renginyje dalyvavo 22 Lietuvos mokyklos, atsivežusios gausų būrį dalyvių. Mokiniai festivalyje atliko autentiškas partizanų ir tremtinių dainas. Daugelis senų dainų skambėjo naujai, specialiai renginiui buvo paruoštos meninės kompozicijos. Mūsų gimnazistai pristatė muzikinę – literatūrinę kompoziciją „Laiškai iš praeities“, kurią atliko Giedrė Šarkaitė (IIID), Agnė Kaminskaitė (IIIB), Adrija Burbaitė (IC), kuri sudainavo Ievos Narkutės dainą „Raudoni vakarai“, Adrijai gitaromis akompanavo Ūla Janulytė (IIID), Marius Čėsna (IIC) ir Martynas Andruška (IIIC). Kompoziciją paruošė mokytojos Rima Piktuižienė ir Rimtautė Radzevičienė. 2019 metų dainų festivalis „Dainos iš tremties“ skiriamas LLKS Tarybos Prezidiumo pirmininko Jono Žemaičio-Vytauto metams paminėti.