Tradiciškai prieš didžiąsias metų pabaigos šventes gimnazistai dalyvauja J.Šliūpo muziejaus rengiamose edukacinėse programose.  IA ir IC klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti netradicinėje pamokoje, kurioje sužinojo apie senuosius advento papročius, burtus, apie Kalėdų laukimo tradicijas, kurios jau gerokai skiriasi nuo šiuolaikinių. Kai kuriuos burtus teko išbandyti ir patiems – muziejaus darbuotojos paaiškino, kokius būsimus metus simbolizuoja po dubenėliu rastas daiktas. Pats egzotiškiausias mokiniams pasirodė archajiškiausias vaškinių žvakių liejimo būdas. Ant metalinio rentinio pritvirtintus medvilninius siūlus paeiliui mokiniai liejo lydytu vašku – toks darbas reikalauja, kaip teigė muziejaus darbuotojos, susikaupimo, nusiraminimo, bičiuliško darbo- kad darbas pavyktų, reikia vienas kitam padėti. Rezultatas nenuvylė – į namus mokiniai parsinešė ne tik gerą nuotaiką, bet po šventiškai dekoruotą pačių pasigamintą bičių vaško žvakę. Mokinius edukacinėje programoje paskatino dalyvauti šią tradiciją gimnazijoje pradėjusi lietuvių kalbos ir etnokultūros mokytoja Raimonda Kačerauskienė ir klasių vadovės Aušra Šeštokienė ir Giedrė Arlauskienė bei mokytoja Aušrinė Janušienė.