Select Page

Naujienos

Lapkričio 24 dieną Palangos senosios gimnazijos mokiniai Aistė Timukaitė, Joana Janeikaitė, Ugnius Miežetis, Laura Žurauskaitė ir Mantas Litvinas, kuriuos ruošė fizikos mokytoja metodininkė Marina Stonienė, dalyvavo respublikinėje astronomijos viktorinoje ,,Po žvaigždėtu dangum.‘‘ Šį renginį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Į viktoriną buvo pakviesta 100 jaunųjų astronomijos mėgėjų iš įvairių Lietuvos mokyklų. Renginys skirtas NASA veiklos 60-mečiui. Viktorinos metu mokiniai, suskirstyti į 10 komandų, pavadintų JAV erdvėlaivių vardais, sulaukė daug komandinių ir asmeninių užduočių, reikėjo paaiškinti astronomijos sąvokas, reiškinius. Mokiniai atliko užduotis, kurios reikalavo žinių iš astronomijos, istorijos, supratimo apie Saulės sistemą, žvaigždes ir galaktikas. Ruošiantis reikėjo prisiminti fizikos kursą, taikyti formules ir skaičiuoti kosminius greičius. Dalis užduočių buvo kūrybinės, todėl teko scenoje vaidinti astronominius reiškinius ir objektus, pasakyti, kas pavaizduota skaidrėje. Viktorinos dalyviai puikiai praleido laiką, susirado bendraminčių, įgijo patirties, o gimnazistė Aistė Timukaitė, viktorinoje dalyvaujanti jau ne pirmą kartą, užėmė III vietą ir parsivežė diplomą ir bronzos medalį. Kiti gimnazijos dalyviai buvo apdovanoti dalyvių diplomais ir atminimo dovanomis.

Marina Stonienė, fizikos mokytoja metodininkė