Pilietiškumo pamokoje Palangos senosios gimnazijos istorijos mokytojai Ilonai Pociuvienei pasiūlius temą „Ką reiškia būti pilietiškam?“ IIB klasėje gimė diskusija, kurios metu nuskambėjo mintis, kad tikras pilietis turi būti atsakingas ne tik už savo šalį, bet ir už miestą, kuriame gyvena. Tai yra būti aktyviu savojo miesto kūrėju, nes gimtasis miestas – maža mūsų krašto dalis. Diskusijos metu aptarėme, kas Palangoje pasikeitė per šiuos metus. Lietuvos šimtmečio proga Palanga nenustoja stebinti vykdydama akciją „Palanga keičiasi“. 2018 metų pradžioje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Palangoje, Nepriklausomybės aikštėje, buvo pastatytas Palangos moksleivių kurtas monolitinis suoliukas iš 100 keraminių plytelių. Palangos miesto savivaldybės inicijuotame projekte „Prie istorijos prisilietus“ dalyvavo 1750 mokinių, 82 švietimo įstaigų klasės. Pirmiausia, moksleiviai rengė kūrybinius darbus – pagal burtų keliu ištrauktą atmintiną Lietuvai datą pravedė istorijos pamoką, vėliau paruošė pristatymui skaidrę ir sukūrė keraminę plytelę, kurioje turėjo atsispindėti minėtina data. Mieste švenčiant Vasario 16-ąją, suoliukas iškilmingai buvo atidengtas. Jis tapo puošniu Nepriklausomybės aikštės akcentu, kuriuo grožisi ir palangiškiai, ir miesto svečiai. Gražu tai, jog patys mokiniai savo idėjomis, savo darbu prisidėjo prie Lietuvos šimtmečio įprasminimo. Kitas Palangoje labai svarbus Lietuvos jubiliejaus paminėjimas vyks jau gruodžio 8 dieną, kai bus atidaryta nauja Signatarų alėja. Ji taps ramia, pėstiesiems skirta poilsio zona su granitinės dangos pagrindu, suolais, naujais želdiniais bei moderniu apšvietimu. Alėjos priekį papuoš 6 metrų aukščio atminimo stela, kuria bus pagerbti Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarai: prezidentas Antanas Smetona, prelatas Kazimieras Steponas Šaulys, visuomenės veikėjas, diplomatas Jurgis Šaulys ir profesorius Steponas Kairys. Didžiuojamės, kad šie Lietuvai nusipelnę žmonės yra mokęsi Palangos senojoje gimnazijoje, o dabar jų pavardės įrašytos į Gimnazijos Garbės sąrašą. Šie žmonės yra pavyzdys, kaip galima prisidėti, kuriant savo šalies ateitį. Diskusijos pabaigoje padarėme išvadą, kad  Nepriklausomybės atkūrimo minėjimo Palangos mieste iniciatyvos skatina puoselėti, saugoti ir palikti ateities kartoms tai, kas turės ilgalaikę vertę, todėl mes, Palangos senosios gimnazijos mokiniai, labai džiaugiamės, kad gyvename Palangoje, kuri skiria tokį didelį dėmesį Lietuvos praeities įprasminimui.

Judita Baranauskaitė, Simona Butkutė, Justė Daratytė, Augustė Stonkutė ir Monika Raišytė- IIB klasės mokinės