„Lietuvos Maximalistai”- tai jau 16 metų Lietuvoje vykstantis konkursas, kurį organizuoja prekybos tinklas „Maxima” ir stipendijomis skatina talentingus ir pažangius šalies moksleivius. Iš daugiau nei 500 talentingų Lietuvos vaikų, dalyvavusių konkurse, 2018 metaisį geriausiųjų gretas pateko ir Palangos senosios gimnazijos III klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis, kurį konkurse dalyvauti paskatino šeima. Kaip pasakoja gimnazistas, konkurso pažangumo kategorijoje reikalaujama aukštų pasiekimų įvairiose srityse, labai gerų pažymių bei motyvuotos asmenybės. Vienuoliktokas gali pasidžiaugti puikiais akademiniais pasiekimais – per paskutinius porą metų yra laimėjęs 1-2 vietas miesto ir mokyklos fizikos, matematikos, chemijos, geografijos bei ekonomikos olimpiadose. Aukšti ir pasiekimai už mokyklos ribų : 1 vieta respublikiniame geografijos konkurse „Gaublys 2018“, 2 vieta Klaipėdos regiono  meninio skaitymo konkurse  meninių kompozicijų grupėje, 1 vieta  Klaipėdos rajono 10-12 klasių ekonomikos olimpiadoje,  4 vieta respublikinėje ekonomikos olimpiadoje. Be to, Dovydas savarankiškai domisi fizika, astronomija, ekonomika, verslu ir technologijomis. Jis pasakoja, kad šie mokslai dažnai verčia jį panirti į futurologiją- ateities prognozavimo mokslą. Paklausus Dovydo, kas labiausiai jį motyvuoja siekiant tikslo, jis atsako, jog sėkmingi žmonės ir jų gyvenimo istorijos bei pasiekimai suteikia jam daugiausiai motyvacijos. Gimnazisto manymu, kiekvienas jų yra įvairiapusės asmenybės, iš kurių galima daug išmokti nepaisant jų srities. Dovydas save apibūdina kaip drąsų, smalsų ir motyvuotą vaikiną. Vienuoliktoko auklėtoja Aušra Ševeliova apie savo auklėtinį gali pasakyti tik gerus žodžius. Anot jos, Dovydas yra intelektualus, pareigingas, mandagus, patikimas bei kūrybingas žmogus.

Didžiuojamės Dovydu – Lietuvos maximalistu!

Nuotraukoje – Maximos” generalinė direktorė Kristina Meidė, gimnazistas Dovydas Žemaitaitis ir Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė