Select Page

Naujienos

Spalio 21dieną, penktadienį, mūsų mokykloje apsilankė ,,Mobili bioklasė“. Tai – pirmoji šalyje mobili laboratorija, kurios tikslas yra aplankyti visas Lietuvos mokyklas ir mokinius supažindinti su naujausiais biomokslų laimėjimais. Šios edukacinės programos metu pasijutome tikrais mokslininkais – galėjome naudotis įvairia moksline įranga, tokia kaip termocikleriai, mikrocentrifūgos, purtyklės bei automatinės pipetės. Vyko ir pipetavimo varžybos, o tiksliausią kiekį paėmę mokiniai gavo prizų. Taip pat išskyrėme DNR iš E.Coli bakterijų bei atlikome eksperimentą, kurio metu nustatėme, ar X susirgs erkiniu encefalitu ar Laimo liga, ar visgi ligų jam pavyko išvengti. Visai tai atlikti padėjo ,,bioklasiokai” iš Vilniaus universiteto. Dėkojame jiems, VU ir ,,Thermo Fisher Scientific“ už dieną, kupiną gerų emocijų bei įspūdžių!

Justė Jankauskaitė IIIB kl.